Autorzy
Nasi Autorzy mogą liczyć na profesjonalny profil sylwetki wraz z prezentacją swoich książek i dostępem do kanałów social media.
Justyna Barbara Engel
Poznaj książkę Autorki Tajemnica parku rozrywki! Jest to pełna emocji, trzymająca w napięciu opowieść o niezwykłej sile przyjaźni, więzach rodzinnych i o tym, że jeśli mocno wierzymy i kochamy – wszystko jest możliwe.
Małgorzata Wachowicz
Inżynier architekt, mieszka w Łodzi.
W 2016 r. projektowanie rzeczywistych kubatur zamieniła na kreowanie fikcji literackiej. Debiutancka powieść beletrystyczna Pokochaj mnie została wydana w 2018 r. Rok później ukazała się powieść Zatańcz ze mną i kryminalna Maska Mefisto. Kolejne powieści: beletrystyczna Smak deszczu i kryminalna Motyw ukazały się rok później. Kieszonkowe to szósta książka w siedmioletniej twórczości autorki.
Maciej Lutostanski
Maciej Lutostanski ma 75 lat. Książka „Kochając dwie kobiety” jest jego debiutancką powieścią i powstała podczas pandemii COVID–19. Jak większość początkujących pisarzy, Maciej znalazł czas i zapał, by napisać książkę, która od dawna dojrzewała w jego głowie. Obecnie autor pracuje nad swoją drugą powieścią.
Marzena Kordaczuk-Wąs
Doktor nauk społecznych, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego specjalizująca się w socjologii bezpieczeństwa i działaniach społecznych zapobiegających przestępczości i innym negatywnym zjawiskom społecznym. Przez osiemnaście lat pełniła służbę w polskiej policji, zajmując się koordynacją zagadnień związanych z policyjną profilaktyką społeczną. Autorka szkoleń i podręczników z zakresu profilaktyki społecznej dla policjantów i nauczycieli.
Aktualnie pracuje w European Union Agency for Law Enforcement Training (CEPOL) w Budapeszcie, aktywnie współpracuje z Radicalisation Awareness Network jako lider Grupy Roboczej RAN POL oraz członek Komitetu Sterującego RAN. Badaczka, trenerka, autorka programów profilaktycznych, ekspertka Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego ds. zapobiegania radykalizacji.
Karolina Aurela Ślązak
Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Na co dzień lektorka języka niemieckiego. Prowadzi własną działalność, a od roku 2021 także stronę na Facebooku (Niemiecki z Karoliną) oraz Instagramie (@jezykniemieckizkarolina), na których publikuje ciekawostki językowe oraz kulturalne dotyczące niemieckich obszarów językowych. W Wydawnictwie Oh book! ukaże się jej podręcznik do nauki języka niemieckiego Język niemiecki w dialogach.
Joanna Barbrich / FUNDACJA KIR
Prawnik, ekspert w obszarze nowych technologii w sektorze bankowym i płatniczym. Przez wiele lat związana ze Związkiem Banków Polskich, gdzie odpowiadała za innowacyjne, sektorowe projekty tworzone wspólnie przez banki i bigtechy – m.in. PolishCloud. Uczestniczyła w tworzeniu i konsultowaniu regulacji związanych z wdrażaniem technologii na rynku finansowym. Reprezentowała sektor bankowy w Komisji Europejskiej oraz w Europejskiej Federacji Bankowej. Ekspert w Krajowej Izbie Rozliczeniowej, Associate w Praktyce Bankowość i Finanse w Kancelarii Kochański & Partners. Wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej. Mama Mii, której pokazuje najodleglejsze zakątki świata.
W Wydawnictwie Oh book! Pani Joanna wraz z Fundacją KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium wydała pierwszą w Polsce książeczkę typu boardbook dla dzieci dotyczącą płatności Dzidzia w świecie płatności.
Piotr terence
Hortensja Wojtasik po 23 latach wraca do Anglii odwiedzić przyjaciółkę
ze studiów, Elizabeth Hamilton. Polka poznaje członków klubu łowieckiego
zwanego Bractwem Krogulczym.
W trakcie jej wizyty umiera Prezes –
Andrew Fitzroy. Po jego śmierci członkowie bractwa otrzymują dziwne
listy złożone z gazetowych liter. Czyżby Prezes Klubu nie umarł
na skutek wylewu? Czy ktoś jeszcze straci życie? Jedno jest pewne –
Scotland Yard z inspektorem
Spencerem na czele bedzie miał pełne rece roboty. Miłośnicy kryminałów w stylu Agathy Christie nie będą zawiedzeni.
To już druga książka o Hortensji Wojtasik napisana przez duet, który ukrywa się pod pseudonimem Piotr Terence.
Daniel Chmarzyński
Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania obieżyświat. Obszary jego zainteresowań to etnologia i antropologia. Wokalista, twórca spektakli i piewca kultury (założyciel Forum Inspiracji Kulturalnych). Jego ogromną miłością są teatr i literatura. W Wydawnictwie Oh book! wydał 3 książki dla małych czytelników: Lew Deszczowy, Lew Deszczowy i tajemnica czarnej plamki, Lew Deszczowy i Leszy bibliotekarz.
Piotr Wódecki
Z humorem opowiada o życiu na Islandii – tutejszej społeczności i zwyczajach. Pokazuje najlepsze trasy i miejsca warte obejrzenia. Zdecydowanie można mu zaufać – mieszka na wyspie od 7 lat i z pasją odkrywa jej tajemnice każdego dnia. Gorąco polecamy Prywatny przewodnik po Islandii.
Marta Massalska
Kim jest Marta Massalska? Niech to pozostanie tajemnicą, a co kryje się w jej głowie i sercu opowie powieść Kwiaty.
Jerzy Rogowski
Urodził się 19 marca 1941 roku w Sławkowie na Mazowszu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracował jako aktor w Teatrze Śląskim w Katowicach i na scenach warszawskich. Był również wykładowcą Akademii Teatralnej w Białymstoku. W 2015 roku ukazał się jego tom wierszy pod tytułem „Nie pamiętam”. W Wydawnictwie Oh book! wydał swój drugi tomik wierszy „Gdziekolwiek pójdę”.
Anna Jurgaś
Uwielbia zadawać pytania, dociekać i prowadzić rozmowy z ciekawymi ludźmi. Z wykształcenia i doświadczenia dziennikarka. Przez 20 lat tworzyła magazyny dla kobiet (ostatnio jako redaktor naczelna magazynu „Glamour”). Gospodyni podcastów. Prowadzi rozmowy o nowoczesnym przywództwie w podcaście „Becoming a Sustainable Leader” i o zrównoważonym życiu w podcaście „About Time!” dla Vogue Polska. W wydawnictwie Oh book! wydała e-book Becoming a sustainable leader. Przewodnik po zrównoważonym przywództwie.
Wiesław Ogiński
Wieloletni nauczyciel licealny. Matematyk i filozof. Mieszka i pracuje w Krakowie.
W maju 2022 roku ukaże się jego pierwszy tomik wierszy Poker z kamieniem.
MAMA pisze NOCĄ
Mama Pisze Nocą to duet Ania Fabiszewska-Stachula i Monika Górka. Studiowały razem na UMCS i UJ filologię polską w specjalizacjach: redaktorsko-medialnej i pedagogicznej, ukończyły także – edytorstwo na UW (Monika) oraz doradztwo zawodowe i personalne (Ania). Owocem ich przyjaźni jest „Bezradnik. Wyrazy macierzyństwa”. Radości i smutki zebrały pod hasłami uporządkowanymi według alfabetu w 50 felietonach od a do z. Autorki ujęły swoje przeżycia w formie słów, bo jak same mówią „znamy i doceniamy ich moc”.
Radosław Dąbrowski
Radosław Dąbrowski to rodowity koszalinianin, obecnie mieszkający w Warszawie. Jest absolwentem dwóch kierunków magisterskich: Filmoznawstwa i kultury mediów oraz Mediów interaktywnych i widowisk na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kwietniu 2022 roku ukaże się jego książka Kryzys.
Marzanna de LATOUR
Dziennikarka radiowa, pisarka, reportażystka, wykładowczyni w wyższych szkołach dziennikarskich, varsavianistka, działaczka samorządowa. Uhonorowana wieloma nagrodami. W 2003 roku odznaczona Prezydenckim Srebrnym Krzyżem Zasługi. 30 lat pracowała w Polskim Radiu, tworząc słuchowiska, reportaże, prowadząc audycje „na żywo”, zawsze z sercem,
miłością do dźwięków i słowa.
Piotr Brzeziński
Piotr Brzeziński w książce Jérémy rozbudza zmysły, pokazując, że dokładnie wie, czego pragną kobiety. W tle poznajemy ukochane miasto autora: architekturę, kawiarnie i lokalne przysmaki. Gwarantujemy – rozsmakujecie się w każdej stronie i będziecie prosić o więcej!
Photo by Joe Shields on Unsplash
Bogusław Szabliński
Bogusław Szabliński pochodzi ze Śląska. Od 15 lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku. W centrum jego zainteresowań znajdują się psychologia i muzyka klasyczna. Każdą wolną chwilę spędza na odkrywaniu miasta, które nigdy nie śpi. Fotografuje eklektyczną zabudowę i poznaje kultury nacji zamieszkujących amerykański tygiel. Z niegasnącej fascynacji różnorodnością świata narodziła się pasja pisania.
Thriller Sumienie to jego debiut.
John Lynch
Amerykański autor i przedsiębiorca polskiego pochodzenia. Do Polski przybył w 1991 roku i jako jeden z pierwszych Amerykanów po upadku komunizmu założył i rozwijał własny start-up, aktywnie uczestnicząc w odbudowie gospodarki polskiej. Doskonale poznał kraj, kulturę i ludzi, biegle mówi po polsku, tu założył rodzinę i tu czuje się jak w domu. Jego książka „The Ark” została doceniona przez takie osoby jak Agata Młynarska (dziennikarka), Georgette Mosbacher (Ambasador USA w Polsce 2018-2021), Waldemar Kumór (szef działu Kultura, Newsweek) czy Zbigniew Ćwiąkalski (były Minister Sprawiedliwości).